שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות חרדים » מרכז הכשרה תעסוקתית לאנשים עם מוגבלויות נחנך בב"ב
פרנסה בכבוד
ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין בטקס חנוכת הבית: "אהל שרה הם הממציאים של הטיפול באנשים עם מוגבלויות"
רכז הכשרה תעסוקתית לאנשים עם מוגבלויות נחנך בבני ברק | צילום: יעקב נחומי

במעמד ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין, נחנך המתחם החדש של 'מרכז קדם' – מרכז להכשרה תעסוקתית לבני 21 ומעלה עם מוגבלויות קוגניטיביות. 'קדם', הינו נדבך מוביל בפעילות מערך התעסוקה של 'אהל שרה', והוא מעסיק שלושים וחמישה בוגרים עם מוגבלות קוגניטיבית ברמת תפקוד בינונית עד גבוהה בתחום התעסוקה הנתמכת.

בטקס חנוכת הבית של המבנה החדש והמרווח השתתפו לצד ראש העיר גם רב שכונת פרדס כץ הרב חיים זאיד, ראש מוסדות אהל שרה הרב אברהם גינזבורג, מנהלת הארגון הגב' מלכה וינברג, מנהלת מערך התעסוקה גב' מירי לוסטיג, מנהל מרכז קדם הרב יהושע בוקסבוים, חניכי מרכז קדם ובני משפחותיהם.

מתוך מטרה לגרום לשילוב מירבי של המועסקים, צוות מרכז קדם מוביל סדר יום המתחיל בתפילה במניין יחד עם תושבי השכונה. לאורך שעות היום משולבים במרכז קדם שעות העבודה, יחד עם שעות לימוד בבוקר והפסקת צהריים למנוחה וצבירת כוחות.

"בזכות אנשים כמוכם, בני ברק נחשבת לבירת העשייה לטובת אנשים עם צרכים מיוחדים", אמר באירוע ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין. לדבריו: "הנהלת אהל שרה הם הממציאים של הטיפול באנשים עם מוגבלויות. אני מודה לכם לא רק בשמי ובשם תושבי בני ברק אלא בשם כלל האזרחים, על המענים היצירתיים, על הפתרונות ועל השיח שאתם מקדמים לטובת הילדים והאנשים עם המוגבלויות הקוגניטיביות. כבר ראינו שהפעילות שלכם הופכת למודל גם לארגונים וגופים בכל רחבי הארץ".

רבה של שכונת פרדס כץ הרב חיים זאיד אמר "מרכז כזה חשוב שנבנה בשכונה שלנו מסייע לכל השכונה ולא רק לחניכים של אהל שרה. תושבי השכונה מגיעים להתפלל כאן ויוצאים משתוממים מהפעילות הענפה של הרב בוקסבוים והצוות הנפלא שאיתו, ומהחניכים שמתפללים בצורה יוצאת מן הכלל".

הרב אברהם גינזבורג ראש מוסדות אהל שרה בירך את המשתתפים וצוות מרכז קדם ואמר "מרכז קדם עושה קידוש ה' גדול בכל יום. אני רואה לנגד עיני את הורי ז"ל שייסדו את הארגון ואני בטוח שהם נהנים למעלה לראות אותו פורח כך, אני רוצה להודות לכל מי שסייע, מנהלת הארגון גב' מלכה וינברג, מנהל מערך התעסוקה הגב' מירי לוסטיג שמובילה את המרכז במקצועיות תוך הבנה של הצרכים התעסוקתיים של הבוגרים ומבלי לוותר על תפילות ולימוד בצוותא, מנהלות המערכים והרב יהושע בוקסבוים מנהל מרכז קדם".

הרב יהושוע בוקסבוים מנהל מרכז קדם הודה להנהלה על הגיבוי והתמיכה ואמר "המרכז הזה נועד קודם כל להיות לבית חם לאותם בוגרים עם מוגבלות קוגניטיבית ולמוקד תעסוקה עיקרי. כבר היום אנחנו רואים את פירות המרכז, עם אחוזים גבוהים של חניכים שמשתלבים במקומות עבודה במגוון תפקידים. זאת זכות להיות חלק מארגון שמאפשר פריחה של מרכז חשוב ומרגש כזה, ואני מאחל הצלחה רבה לכל אחד מהבוגרים ובני משפחותיהם".

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
חכמה אמיתית היא לדעת שאתה לא יודע כלום...

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים