שיתוף
תגובות
חדשות » פוליטי » הצעת החוק לשלילת אזרחות וגירוש מחבלים עברה בקריאה ראשונה
בהצעה תמכו 89 ח"כים | ההצעה קובעת כי שר הפנים ישלול אזרחותו או תושבותו של מחבל שהורשע בעבירת טרור וקיבל כספים מהרשות הפלסטינית
יו"ר הקואליציה ח"כ אופיר כץ | צילום: דני שם-טוב, דוברות הכנסת

הכנסת אישרה אמש (שני) בקריאה ראשונה את הצעת החוק שתאפשר לשלול אזרחות ולגרש מחבלים. בהצעה תמכו 89 ח"כים מכל סיעות הבית. ההצעה קובעת כי שר הפנים ישלול אזרחותו או תושבותו של מחבל שהורשע בעבירת טרור וקיבל כספים מהרשות הפלסטינית, והוא יגורש לשטחי הרשות או לרצועת עזה.

שלילת האזרחות והגירוש יאושרו על ידי שר הפנים, שר המשפטים ובית המשפט תוך זמנים קצובים, שר הפנים יחויב לאשר תוך 14 ימים, שר המשפטים תוך 7 ימים ובית המשפט תוך 30 ימים.

בדברי ההסבר להצעה נכתב כי: "אנשים רבים שמחזיקים באזרחות או תושבות ישראלית מקבלים בימים אלה ממש, משכורות חודשיות מאת הרשות הפלסטינית כשכר ותגמול בעד ביצוע מעשי טרור. משכורות אלה עולות בהדרגה עם ותק האנשים בכלא. אין זה עולה על הדעת, שאזרחי ותושבי ישראל שלא רק שבגדו במדינה ובחברה הישראלית, אלא אף הסכימו לקבל תשלום מאת הרש"פ כשכר בעד ביצוע מעשה הטרור וממשיכים ליהנות ממנו, ימשיכו להחזיק באזרחות או תושבות ישראלית. אזרח או תושב מדינת ישראל שהסכים לקבל תשלום מהרש"פ, במישרין או באמצעות גוף זר, כשכר או תגמול בעבור ביצוע מעשה טרור או עבירה אחרת שיש בה משום פגיעה חמורה בביטחון המדינה, כמוהו כמעיד על עצמו שהוא מוותר על מעמדו כאזרח או כתושב. חומרה נוספת ומכרעת יש בכך שאותו אזרח או תושב המדינה, הנהנה מכל הזכויות שמעניקה לו המדינה, מבצע עבירת טרור ומקבל תגמול מאת הרש"פ, כשכר לביצוע מעשה הטרור".

על פי ההצעה, של יו"ר הקואליציה ח"כ אופיר כץ, קבלת הכספים מייצרת בסיס לזיקה בין המחבל לבין הרשות הפלסטינית, ולכן מדינת ישראל תגרש אותו לשטחי הרשות או לרצועת עזה. על פי נתונים שהציגה מערכת הביטחון במהלך הדיונים, כ- 70% מהמחבלים שמקבלים תגמול מהרשות הפלסטינית בעלי מעמד של תושבות.

עוד מבחזית החדשות

יו"ר הקואליציה, ח"כ אופיר כץ אמר: "בסוף השבוע האחרון, הלב נקרע, לי ולכל עם ישראל. כשאתה מרכין את הראש לטרור אתה מקבל יותר טרור, נגיב ביד חזקה. יש לנו חובה ציבורית ומוסרית לכל משפחה שכולה, להעביר את החוק הזה. לא ניתן שבזמן שאחיותינו ואחינו מדממים למוות, יחלקו מעבר לכביש סוכריות. מחבלים ארורים לא יהיו פה, מקומם בעזה".

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
אושר הוא האומנות לקלוע זר פרחים, מהפרחים שבתחום השגותינו

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים