שיתוף
תגובות
חדשות » פוליטי » בן ברק נבחר ליו"ר ועדת החוץ והביטחון
הועדה הזמנית
יו"R הוועדה הטרי: "בכוונתי להציג את קולה של הוועדה, כמייצגת הציבור, בנושאי החוץ והביטחון ולהציג עמדה שלא פעם תהיה ביקורתית, אך גם תשאף להיות חדשנית"
תגיות:
ח"כ רם בן ברק | צילום: דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ

מליאת ועדת החוץ והביטחון הזמנית אישרה היום, פה אחד, את המלצת הוועדה המסדרת, למנות את ח"כ רם בן ברק (יש עתיד), כיו"ר הוועדה הזמנית.

יו"ר הכנסת, ח"כ מיקי לוי, היה ראשון המברכים: "אין לי ספק, לאור העבר שלך, כי מבחינת ידע ויכולת אתה האדם הנכון, במקום הנכון ובזמן הנכון. אתה גם חבר וגם אדם ראוי לתפקיד, ולחברי הוועדה עצמה, אחת הוועדות החשובות בכנסת ישראל, אני מאחל לכם הצלחה בהמשך הדרך ורק שתעשו טוב למדינת ישראל".

ח"כ יאיר גולן: "מצטרף לדברים שאתה האיש הנכון במקום הנכון. יש לפנינו דברים גדולים כוועדה בהקשרים של בקרה, פיקוח וגיבוש רעיונות חדשים לתפיסה, בניין הכח והפעלתו. ישראל לא ניצבת בפני אתגרים יותר גדולים מבעבר, אבל האתגרים שונים במקצת וזה מחייב חשיבה אחרת ורעננה בשיח שלנו מול ארגוני הביטחון השונים, שיכול להיות מפרה, בונה ויצירתי".

ח"כ אלי אבידר: "יש לך דרך מדהימה מהיום שנכנסת לפוליטיקה עם חיוך והרבה צניעות. בכל הדיונים שהייתי איתך, מעולם לא דיברת רק על "אני ואני ואני". במשרד החוץ יש כלל, אם אתה מקבל מברק מחו"ל, אתה בודק כמה מילים מסתיימות אות י' ואם זה יותר משלוש, הבן אדם עסוק בעצמו ולא במשימה. מאחל לך הצלחה ובטוח שתעשה עבודה מדהימה".

ח"כ מיכאל מלכיאלי: "נכון שיש בכנסת יריבויות אבל יש ועדות שיודעות להתנהל במקצועיות וזו הוועדה הכי מקצועית. מאחל לך מקרב לב הצלחה גדולה – הצלחתך הצלחתנו".

ח"כ אופיר סופר: "הצלחתך היא של כל מדינת ישראל. אדם עם הניסיון המתאים לתפקיד ומבחינתי האישית, למרות חילוקי הדעות, יש בינינו המון חברות. אחד הדברים היפים בכנסת, שכולנו עובדים לטובתה של ישראל, גם בוויכוחים, וזה יבוא לידי ביטוי ודאי בוועדה".

ח"כ אבי דיכטר: "כמי שהיה יו"ר הוועדה, וכמי מכיר אותך עוד לפני שהפורום הזה זכה להכיר אותך, עוד לפני המוסד, בסיירת מטכ"ל, ולאו דווקא בתחומי מדינת ישראל. זה יתרון לוועדה כאשר מגיע מישהו לתפקיד היו"ר, עם ניסיון והבנה שעוזרים מאוד להפעיל את הוועדה. היא לא ועדה פשוטה, מפני שהיא צריכה לפקח על כלל הגופים, כולל אתה שתצטרך לפקח על המוסד. כמי שעושה את זה מול גופים שהיה בהם בעבר, זו משימה לא קלה. אל תבנה על המתיקות ששמעת פה בברכות, היא נעלמת בישיבות. סומך עליך שעם ניסיונך, הידע שלך והאישיות שלך, תעשה את המלאכה. יש פה בוועדה מי שיסייע וגם אני ביניהם, ללא היסוס".

רם בן ברק ומיקי לוי | צילום: דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ
רם בן ברק ומיקי לוי | צילום: דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ

יו"ר הוועדה, ח"כ בן ברק, לשעבר המשנה לראש המוסד למודיעין ותפקידים מיוחדים, אמר לאחר אישור מינויו וסבב הברכות: "אני מודה לחברי הוועדה על התמיכה והבחירה בי כיושב ראש הוועדה, לא שהייתה לכם באמת ברירה…"

"כולנו מבינים את חשיבות התפקיד, בטח בימים אלה בהם הסביבה הביטחונית והמדינית גועשת ורועשת; המשוואה שחמאס מנסה לייצר מולנו, התחזקות חיזבאללה בצפון וניסיונות ההתפשטות של האיראנים בצל הניסיון האמריקאי לחדש את ההסכם. אני רואה בכך כבוד וזכות גדולה לכהן כיו״ר הוועדה".

"מההיכרות הקצרה שלי עם עבודת הוועדה, ומפגישות החפיפה שערכתי עם היושבת ראש היוצאת – האלופה והשרה אורנה ברביבאי, שזאת ההזדמנות גם להודות לה על פועלה בוועדה, ומפגישות שערכתי עם יושבי ראש הוועדה בעבר, דיכטר והאוזר, ופגישות עם מנהל הוועדה, לטקו, ומירי היועצת המשפטית וכל צוות הוועדה – אני מבין את עוצמת התפקיד וחשיבותו".

"הוועדה עוסקת בליבת העשייה המדינית, הביטחונית והמודיעינית של המדינה, על כלל היבטיה, ומבין היטב את החשיבות של פיקוח ובקרה על עבודת הממשלה בתחומים הללו ועל עבודת גופי הביטחון ולוודא שאינם שבויים בקונספציות".

"בכוונתי להציג את קולה של הוועדה, כמייצגת הציבור, בנושאי החוץ והביטחון ולהציג עמדה שלא פעם תהיה ביקורתית, אך גם תשאף להיות חדשנית ומציגה נקודות שאולי פחות מסתכלים עליהן במערכת הביטחון והחוץ של המדינה".

"זאת אחריות עצומה ואני מבין את כובד האחריות. אני אשתדל לקיים דיונים שיהיו פתוחים לציבור, ככל שניתן, אך מנגד, בנושאים רגישים וסודיים, אדאג לוודא שהדיונים נשארים חסויים ולא מודלפים לתקשורת. אני רוצה שוב להודות לכולכם ומאחל לכולנו הצלחה, עבודה פוריה ושנעמוד במשימה".

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
האדם העשיר ביותר הוא לא זה שיש לו הכי הרבה, אלא זה שצריך הכי פחות

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים