שיתוף
תגובות
חדשות » פוליטי » מדיני » חשש כבד מניתוק קשרים עם יהודי עיראק
בעקבות החוק
מדובר בחוק תקדימי שלראשונה אינו מגביל את השלטונות בלבד אלא נוגע לפרט של כל אזרח ואוסר עליו למעשה כל יצירת קשר מכל סוג שהוא עם מישהו מישראל
הצום הקדוש לעם היהודי | צילום: דוד כהן, שאטרסטוק
פעיל יד לאחים בשיחת זום עם יהודים מעיראק |
צילום: יד לאחים

בית הנבחרים של עיראק העביר בסוף השבוע שעבר בקריאה שניה חוק האוסר כל "נורמליזציה וכינון יחסים עם ישראל – הישות הציונית", כחלק מניסיונות של גורמים שיעיים הכפופים לאיראן לקבע בחוק מניעה הרמטית של כל מגע עתידי לשלום בין המדינות.

לחוק התקדימי הזה יש גם השלכות אישיות על חייו של האזרח הקטן, שכן לראשונה הוא אוסר לחלוטין כל קשר אישי של אזרחים עיראקיים עם אזרחים ישראלים, בהודעה, בשיחת טלפון, במכתב או בכל דרך אחרת.

מי שעלול להיפגע מכך מאוד הם יהודים המתגוררים במדינה שהחלו לחזור ליהדותם בזכות יד לאחים, לאחר שנחשפו לפעילות העומק של 'מחלקת שורשים' בארגון בשפה הערבית, בשורה של אמצעים ומישורים. בעקבות החוק שעבר בפרלמנט העיראקי, הביעו אותם יהודים חשש כבד לגורלם.

בדו"ח שהגיש השבוע ראש מחלקת שורשים להנהלת יד לאחים בנושא זה הוא כתב בין היתר: "המצב שם מחמיר מיום ליום ויש פחד רציני. החוק אוסר עלינו למעשה לעמוד איתם בקשר כלשהו, והחשש מפניו כבר נותן את אותותיו בשטח. שלחו לי כבר כמה שאני לומד איתם – ד', מ', ש', שהם מפחדים להמשיך את הקשר ושלא אתקשר ללמוד ולא אשלח את השיעורים היומיים ודברי התורה".

לנוכח החשש לאבד את הקשר עם אותם יהודים שאמור לשמר את גחלתם ולהשיבם למקורות, שוקדים ביד לאחים על דרכים אפשריות להמשך הקשר, ככל הנראה באמצעות מדינה שלישית. ביד לאחים אישרו את הפרטים השבוע ומבלי להרחיב אמרו כי "אחרי שהשבנו את אותם יהודים אובדים לעם ישראל, נעשה כל מאמץ שיידרש כדי לעמוד עמם בקשר, מבלי שייפגעו חלילה או ייתפסו כמי שעוברים על החוק החדש. ננקוט בכל דרך אפשרית אך בטוחה על מנת שיהודים יקרים אלו לא יאבדו שוב לעם ישראל".

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
מי שלא עשה טעות לא ניסה שום דבר חדש

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים